Paljenjem prve svijeće nade na adventskom vijencu smještenom u Parku 136. slatinske brigade, započela je manifestacija ”Advent u Slatini 2025.”. Svijeću je upalio slatinski gradonačelnik Tomo Tomić, dok su adventski vijenac uz molitvu blagoslovili župnici župa sv. Josipa Slatina i sv. Barbare Sladojevci, vlč. Tomislav Dokoza i vlč. Darijo Šimić.
Paljenjem prve svijeće nade na adventskom vijencu smještenom u Parku 136. slatinske brigade, započela je manifestacija ”Advent u Slatini 2025.”. Svijeću je upalio slatinski gradonačelnik Tomo Tomić, dok su adventski vijenac uz molitvu blagoslovili župnici župa sv. Josipa Slatina i sv. Barbare Sladojevci, vlč. Tomislav Dokoza i vlč. Darijo Šimić.
Kako i prijašnjih godina, i ove su na otvaranju slatinskog ”Adventa” nastupili polaznici Glazbene škole Milka Kelemena Slatina te svojim nastupima razveselili svoje roditelje, učitelje i brojne posjetitelje, na čemu im je zahvalio gradonačelnik Tomić. Zahvalu je gradonačelnik uputio i brojnima koji su došli na otvorenje.
Uz već tradicionalne adventske kućice koje su nudile blagdanske delicije, večer su svojom ”Božićnom čarolijom” uveličali slatinski ”Vretenci”. Naime, oni su na svom božićnom štandu predstavili bogat izbor rukotvorina božićnih dekoracija nastalih tijekom proteklih mjeseci na njihovim kreativnim radionicama. Posjetitelji su tako mogli donirati određena financijska sredstva te kući ponijeti neki od uradaka vrijednih ”Vretenaca” i tako pomoći članovima udruge kako bi i u narednom periodu mogli stvarati svoja prava mala remek djela.
Novost ovogodišnjeg ”Adventa u Slatini” je što će se sve događati u predivno okićenom središnjem gradskom parku, točnije užem prostoru na platou ispred zgrade Gradske uprave, tako da će posjetitelji imati sve nadohvat ruke. Već sljedeće subote pali se druga adventska svijeća koja simbolizira ljubav, a u nedjelju će na pozornici adventskog parka nastupiti Tamburaški sastav Frontmeni. (www.icv.hr, Fotografije: Dragutin Fišli)













































