U sklopu obilježavanja Dana općine Špišić Bukovica održan je 4. memorijalni polumaraton u kojem su sudjelovali trkači Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije „Glasnici istine“. Tradicionalno sportsko i memorijalno događanje i ove je godine spojilo sport, zajedništvo i odavanje počasti hrvatskim braniteljima.
Polumaraton je započeo u Okrugljači, odakle su trkači krenuli na dionicu dugu više od 21 kilometar. Ruta je vodila kroz Bušetinu, Lozan i Vukosavljevicu, a cilj je bio u Špišić Bukovici kod kapelice Marije Kraljice Mira, gdje je upriličeno završno okupljanje sudionika i odavanje počasti poginulim hrvatskim braniteljima.
Među sudionicima utrke bio je i virovitičko-podravski župan Igor Andrović, koji redovito sudjeluje u aktivnostima „Glasnika istine“ i memorijalnim događanjima diljem županije, dajući podršku inicijativama koje čuvaju uspomenu na Domovinski rat.
Trkače je po dolasku u Špišić Bukovicu kod kapelice dočekao načelnik općine Hrvoje Miler te su zajednički paljenjem lampiona odali počast poginulim hrvatskim braniteljima. (icv.hr, žđl, Foto: Željka Đaković Leš)










