Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja
Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja kod Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata na Gradskom groblju u Virovitici, položeni su vijenci i zapaljene svijeće. Počast poginulima za Domovinu odala su izaslanstva Virovitičko-podravske županije, Grada Virovitice, Policijske uprave Virovitičko-podravske te mnogobrojne udruga proistekle iz Domovinskog rata. Prigodne riječi molitve za sve poginule branitelje uputio je župnik Župe sv. Roka i gvardijan Franjevačkog samostana u Virovitici fra Rozo Brkić.
Na ovaj način, prisutni su odali počast poginulima za Domovinu te se prisjetili vojno-redarstvene akcije Oluja u kojoj su hrvatske snage u kolovozu 1995. godine oslobodile više od 80 posto okupiranog teritorija. Oluja je najpoznatija i najveća operacija Hrvatske vojske i ujedno jedan od simbola Domovinskog rata. U akciji su poginula 174 hrvatska branitelja, a ranjeno ih je 1.430. Također, Oluja je, uz Bljesak, ključna akcija koja je dovela do kraja Domovinskog rata. (www.vpz.hr)












