Udruga Pro vita 4+, u suradnji sa Slatinskom bankom, Gradom Slatinom, Crvenim križem Slatina, Tinker Labs Slatina, te međunarodnom humanitarnom organizacijom Living life i ove je godine provela tradicionalnu božićnu akciju darivanja obitelji s četvero i više djece. Podjela poklona obiteljima održana je danas u prostorima slatinskog Crvenog križa, gdje se prije početka podjele obratio ravnatelj CK Slatina Vladimir Jelenčić.
Udruga Pro vita 4+, u suradnji sa Slatinskom bankom, Gradom Slatinom, Crvenim križem Slatina, Tinker Labs Slatina, te međunarodnom humanitarnom organizacijom Living life i ove je godine provela tradicionalnu božićnu akciju darivanja obitelji s četvero i više djece. Podjela poklona obiteljima održana je danas u prostorima slatinskog Crvenog križa, gdje se prije početka podjele obratio ravnatelj CK Slatina Vladimir Jelenčić.
Udruga Pro vita 4 + djeluje od 2004. godine, a osnovana je upravo zbog velikog broja obitelji s četvero i više djece na našem području. Trenutačno imamo registriranih 409 obitelji s ukupno 1925 djece. Slatinska banka nas prati od samih početaka i zahvaljujući toj dugogodišnjoj suradnji svake godine možemo pripremiti pakete za obitelji s četvero i više djece. Nije presudna materijalna vrijednost darova, nego činjenica da netko iz zajednice mari za te obitelji i daje im do znanja da nisu same – istaknuo je Jelenčić te svim okupljenim roditeljima i djeci uputio čestitku za nadolazeće blagdane.
Čestitkama za božićne i novogodišnje blagdane pridružile su se, u ime Tinker Labsa Slatina Ivana Škrobo, predstavnica udruge Pro vita 4 + Anita Rastija, te u ime Slatinske banke, direktor Poslovnog centra Slatina Juraj Nerovčić koji je na podjelu poklona došao u pratnji predstavnice banke Tine Živković. U ime Grada Slatine okupljenima se obratio slatinski gradonačelnik Tomo Tomić, koji je zahvalio svim uključenima u ovu humanitarnu akciju te naglasio važnost zajedničkog djelovanja.
Ovo je mali, ali iskren doprinos kojim zajedno možemo uljepšati blagdane obiteljima i djeci. Čast nam je što se Grad Slatina ove godine uključio u ovu hvale vrijednu akciju – rekao je Tomić te, također, čestitao nadolazeće blagdane svim nazočnima.
Uz gradonačelnika Tomića, podjeli su nazočili službenik za obavljanje poslova pročelnika Ureda gradonačelnika Krešimir Štimac i predsjednik Savjeta mladih Grada Slatine Goran Kizivat. Ravnatelj CK Slatina Jelenčić je na kraju dodao kako se nada de će se ova tradicija nastaviti i u godinama koje dolaze. (www.icv.hr, Fotografije: Dragutin Fišli)











