Tomislav Kolec prehodao 140 kilometara od Voćina do Vukovara: Ovo nije kraj, ovo je podsjetnik

U sjećanje na nevine žrtve Voćina i herojsku obranu Grada heroja, Vukovara, umirovljeni natporučnik Hrvatske vojske Tomislav Kolec krenuo je 11. studenoga na petodnevno pješačko hodočašće od Voćina do Vukovara. U simboličnom putu dugom 140 kilometara, kojim je želio odati počast poginulim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskog rata, spojio je dva mjesta čija je žrtva duboko utkana u hrvatsku povijest i identitet.

U sjećanje na nevine žrtve Voćina i herojsku obranu Grada heroja, Vukovara, umirovljeni natporučnik Hrvatske vojske Tomislav Kolec krenuo je 11. studenoga na petodnevno pješačko hodočašće od Voćina do Vukovara. U simboličnom putu dugom 140 kilometara, kojim je želio odati počast poginulim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskog rata, spojio je dva mjesta čija je žrtva duboko utkana u hrvatsku povijest i identitet.

Prije polaska, uz zapaljene lampione kod spomenika nevinim voćinskim žrtvama, ispratili su ga predsjednik Odbora za hrvatske branitelje VPŽ i predsjednik ZUiČ HVIDRA-e VPŽ Mato Bubaš, predsjednik Udruge maratonaca VPŽ „Glasnici istine“ Pavo Tutenov te predsjednik UDVDR Ogranak Voćin Darko Božičković s članovima. Na cijelom putu podršku mu je pružao Hrvatski časnički zbor grada Virovitice.

Ovo je za sve njih, za sve one koji su živote dali da bismo imali slobodnu Hrvatsku – poručio je Kolec tijekom hoda, naglasivši kako svaki korak posvećuje braniteljima i civilima stradalima u Domovinskom ratu.

Na Memorijalnom groblju u Vukovaru, gdje je stigao nakon pet dana, Kolec je uputio i završnu poruku:

Ovo nije kraj. Ovo je podsjetnik. Da se ne zaboravi. Da se poštuje. Da se čuva sve ono što je stvarano u Domovinskom ratu – rekao je. (www.icv.hr)

Najnovije vijesti