U svojim prostorijama Hrvatsko pjevačko društvo “Rodoljub” održalo je redovnu izvještajno – izbornu skupštinu. U izvješćima o radu i financijskom izvješću koje su podnijeli predsjednik Antun Rohtek, dirigentica Mirna Mihalković i Marko Kovač, naglasak je stavljen na prošlogodišnje obilježavanje 145. godišnjice osnutka društva. Naglašena je i odlična suradnja s Glazbenom školom, zahvalivši svim donatorima i sponzorima, posebice Gradu Viroviticu bez čije izdašne financijske potpore društvo ne bi moglo djelovati. Sva izvješća usvojena su jednoglasno. Zbog isteka mandata razriješena su sva upravljača tijela društva.
Bila je čast biti na čelu Rodoljuba. Zahvaljujem svima koji su mi pomagali u radu. Međutim, zbog poslovnih obveza neću moći biti predsjednik u novom mandatu – rekao je dosadašnji predsjednik Antun Rohtek.
Na prijedlog dosadašnjeg Upravnog odbora, za novog predsjednika izabran je mladi član zbora i tamburaškog orkestra Domagoj Ribić. U novi Upravni odbor, uz predsjednika Ribića, izabrani su: Gordana Jerešić Mičić, Mirjana Cupar Živković, Kristijan Fuis, Marko Kovač, Vladimir Ferenčević, Branka Lainson, MiIoš Čović, Nina Pocrnić, Monika Peula i Dinko Magenhajm.
Zahvaljujem svima na ukazanom povjerenju. Vjerujem da ćemo opravdati vaša očekivanja te da ćemo zajednički nastaviti naš rad promicanja glazbe – rekao je novi predsjednik Domagoj Ribić.
U redove društva svečano je primljeno osam novih, mladih članova. Rad društva pozdravili su pročelnik gradskog Upravnog odjela za društvene djelatnosti Alen Bjelica te predsjednica virovitičkog ogranka Matice hrvatske Ivana Vidak Teskera.
Rodoljub je jedan od prepoznatljivih kulturnih simbola našega grada. Imate punu podršku Gradske uprave u svim svojim aktivnostima, kojima ujedno promovirate naš grad. Uvjeren sam da ćemo nastaviti dosadašnju, uspješnu suradnju s novim predsjednikom i upravom – tom prigodom naglasio je Alen Bjelica. (www.icv.hr, Fotografije: Mario Šolc)
Više fotografija možete vidjeti OVDJE

