U sklopu obilježavanja Dana grada i 798. rođendana Orahovice te blagdana Našašća svetog Križa, na središnjem gradskom trgu održan je koncert legende bunjevačke pjesme Zvonka Bogdana.
Zvonko Bogdan oduševio je velik broj nazočnih svojim prepoznatljivim repertoarom bunjevačkih i starogradskih pjesama, podsjetivši starije na dane mladosti, a mlađe na ljepotu domaće glazbe.
Neka večeras poteče pjesma i bude svjedok ovog našeg najljepšeg podneblja, naše Panonije. Pjevajmo večeras zajedno svi, i pismu i pjesmu i pesmu – to sve čini našu Panoniju. Bit će tu i zagorskih, dalmatinskih i drugih, svih onih pjesama koje su nas činile i čine sretnima – rekao je u uvodu Zvonko Bogdan.
Potom je puna dva sata zabavljao posjetitelje pristigle iz čitave Slavonije i Podravine. (icv.hr, vg, Foto: V. Grgurić)






