U virovitičkom prigradskom naselju Golo Brdo i ove godine obilježen blagdan svetog Vinka i početak radova u vinogradima

U vinogradu OPG-a Barčan, na pitomim obroncima Bilogore, iznad virovitičkog prigradskog naselja Golo Brdo, članovi virovitičke Udruge vinara i vinogradara “Sveti Vinko” i drugi poštovatelji vinogradarskih blagdana u subotu, 17. siječnja, obilježili su blagdan svetog Vinka i početak radova u vinogradima.

U vinogradu OPG-a Barčan, na pitomim obroncima Bilogore, iznad virovitičkog prigradskog naselja Golo Brdo, članovi virovitičke Udruge vinara i vinogradara “Sveti Vinko” i drugi poštovatelji vinogradarskih blagdana u subotu, 17. siječnja, obilježili su blagdan svetog Vinka i početak radova u vinogradima.

Domaćinu Zlatku Barčanu u obredu prvog orezivanja vinograda i zalijevanja vinove loze asistirao je Zrinko Sedlaček. Tom prigodom tradicionalno su spremili tri grančice s po tri pupa, koje bi trebale biti pokazatelj plodnosti vinograda u godini koja je pred nama. Time je službeno počela sezona radova u vinogradu. Djelić atmosfere pogledajte u fotogaleriji koju vam donosimo. (www.icv.hr, Fotografije: Mario Šolc)

Najnovije vijesti