Potpredsjednik Vlade, Oleg Butković, u utorak u Bjelovaru i Virovitici: Potpisivanje ugovora za brzu cestu Vrbovec – Bjelovar – Virovitica – GP Terezino Polje i projekt integrirane mobilnosti

Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković boravit će u utorak, 27. siječnja, u radnom posjetu Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i Gradu Virovitici, gdje su planirana potpisivanja ugovora i aktivnosti vezane uz cestovne i prometne projekte. Boravak u Bjelovaru započinje u 10,00 sati u prostorijama Bjelovarsko-bilogorske županije, gdje će biti potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Izgradnja brze ceste DC12 Vrbovec – Bjelovar – Virovitica – GP Terezino Polje (Mađarska): dionica/poddionica čvor Bjelovar – čvor Bulinac – čvor Velika Pisanica“.
Ugovor će, u nazočnosti župana Bjelovarsko-bilogorske županije Marka Marušića, potpisati ministar Butković, ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije Dragan Jelić te predsjednik Uprave Hrvatskih cesta Ivica Budimir.

Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković boravit će u utorak, 27. siječnja, u radnom posjetu Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i Gradu Virovitici, gdje su planirana potpisivanja ugovora i aktivnosti vezane uz cestovne i prometne projekte. Boravak u Bjelovaru započinje u 10,00 sati u prostorijama Bjelovarsko-bilogorske županije, gdje će biti potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Izgradnja brze ceste DC12 Vrbovec – Bjelovar – Virovitica – GP Terezino Polje (Mađarska): dionica/poddionica čvor Bjelovar – čvor Bulinac – čvor Velika Pisanica“.
Ugovor će, u nazočnosti župana Bjelovarsko-bilogorske županije Marka Marušića, potpisati ministar Butković, ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije Dragan Jelić te predsjednik Uprave Hrvatskih cesta Ivica Budimir.

U nastavku posjeta, u 11,00 sati, ministar će nazočiti uvođenju izvođača u posao na projektu „Izgradnja DC12, dionica Bjelovar – Virovitica – GP Terezino Polje, Etape 1A i 1B“, na lokaciji budućeg čvora Bjelovar. Riječ je o projektu Hrvatskih cesta u sklopu kojeg će se izgraditi prometnica duljine 9,38 kilometara. Ugovor vrijedan 45 milijuna eura potpisan je s tvrtkom Zagorje Gradnja za prvih deset kilometara dionice od Bjelovara prema Virovitici, odnosno do čvora Bulinac. Županijske službe trenutačno rješavaju izvlaštenja i otkupljuju zemljišne čestice, dok su na trasi u tijeku arheološka istraživanja. Fizički radovi na gradnji trebali bi započeti tijekom ljeta.

Nakon Bjelovara, ministar Butković nastavlja put prema Virovitici gdje će u 12,30 sati potpisati Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt “Integrirana mobilnost na području grada Virovitice”. Ugovor će potpisati ministar Butković, ravnatelj SAFU-a Dragan Jelić i direktor Poslovnog parka Virovitica d.o.o. Matija Mustač, u nazočnosti župana Virovitičko-podravske županije Igora Androvića i gradonačelnika Virovitice Ivice Kirina. (www.klikni.hr, www.superportal.hr, Fotografija/Ilustracija: Kristijan Toplak)

Najnovije vijesti