Od 1. prosinca Čačinci će ponovno imati stalnog liječnika obiteljske medicine. Naime, postignut je dogovor između Doma zdravlja Virovitičko-podravske županije i Općine Čačinci s liječnikom dr. Tomislavom Švigirom, koji će preuzeti stalnu brigu o zdravlju mještana.
Od 1. prosinca Čačinci će ponovno imati stalnog liječnika obiteljske medicine. Naime, postignut je dogovor između Doma zdravlja Virovitičko-podravske županije i Općine Čačinci s liječnikom dr. Tomislavom Švigirom, koji će preuzeti stalnu brigu o zdravlju mještana.
Tomislav Švigir, podrijetlom iz Paušinaca, liječnik je s više od šest godina iskustva u radu s pacijentima, a u Čačincima će zamijeniti dr. Ivana Balića do njegovog povratka sa specijalizacije.
Ovo je velik korak i konkretan rezultat mjera koje smo pokrenuli s ciljem osiguravanja dugoročne i kvalitetne zdravstvene skrbi na području naše općine. Izrazito smo zadovoljni što su naši napori i suradnja s Domom zdravlja VPŽ polučili ovako važan rezultat za cijelu zajednicu. Zahvaljujemo Domu zdravlja VPŽ na odličnoj suradnji i podršci, a doktoru Švigiru želimo srdačnu dobrodošlicu i uspješan rad među svojim sumještanima. Zajedno gradimo zdraviju i sigurniju budućnost naše općine – istaknuli su iz Općine Čačinci. (www.icv.hr, Općina Čačinci)

