O tome što sve obuhvaća projekt uređenja užeg centra grada, odnosno Pilot projekt razvoja zelene infrastrukture i/ili kružnog gospodarenja prostorom i zgradama užeg centra grada Virovitice, govorio je gradonačelnik Ivica Kirin, odgovarajući na pitanja vijećnika na aktualnom satu 3. sjednice Gradskog vijeća.O tome što sve obuhvaća projekt uređenja užeg centra grada, odnosno Pilot projekt razvoja zelene infrastrukture i/ili kružnog gospodarenja prostorom i zgradama užeg centra grada Virovitice, govorio je gradonačelnik Ivica Kirin, odgovarajući na pitanja vijećnika na aktualnom satu 3. sjednice Gradskog vijeća.
Aktivnosti oko Trga kralja Tomislava su započele, a ugovor s izvođačem radova, tvrtkom SLAVIĆ-INŽENJERING d.o.o., potpisan je sredinom rujna.
Izvođač radova je jučer (srijeda) uveden u posao. Važno je naglasiti kako se, uslijed rekonstrukcije, neće dirati postojeći drvored, stari kestenovi i pokoja topola. Na navedenoj lokaciji planira se izgradnja novih pješačkih staza, kao i plato. Sve površine koje neće biti izgrađene na bilo koji način, biti će prekrivene travom i odgovarajućom vegetacijom. Također, na predmetnoj lokaciji unutar zelene površine biti će postavljeni kandelabri sa rasvjetnim tijelima s dovoljno osvijetljenosti te zasađeno bilje – rekao je gradonačelnik I. Kirin.
Gradonačelnik je naglasio da će se projekt realizirati u fazama te je nakon uređenja Trga kralja Tomislava u planu Trg dr. Franje Tuđmana na kojem će se nalaziti i kip prvog hrvatskog predsjednika koji se donedavno nalazio ispred Gradske knjižnice i čitaonice. Sljedeća faza je izgradnja parka uz spojnu cestu – „Čarobna šuma“ te potom uređenje spoja dvaju trgova. Također, u sklopu projekta predviđena je i sadnja drvoreda u Ulici Ljudevita Gaja.
Projekt sufinancira Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine u iznosu od 1.003.010,20 eura, a na javni poziv prijavila ga je Razvojna agencija VTA. (virovitica.hr)



