Održan kolegij ravnatelja osnovnih i srednjih škola s područja Virovitičko-podravske županije: Priprema za početak nove školske 2025./2026. godine

U Velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije, uz predsjedanje županijske pročelnice za obrazovanje, kulturu i sport Martine Bunić, održan je kolegij ravnatelja osnovnih i srednjih škola s područja Virovitičko-podravske županije te Učeničkog doma Virovitica.
U Velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije, uz predsjedanje županijske pročelnice za obrazovanje, kulturu i sport Martine Bunić, održan je kolegij ravnatelja osnovnih i srednjih škola s područja Virovitičko-podravske županije te Učeničkog doma Virovitica.

Glavna tema sastanka bila je priprema za početak nove školske 2025./2026. godine.

U uvodnom dijelu sastanka sudjelovali su predstavnici osiguravajuće kuće Agencija Paun, koji su školama predstavili svoje usluge i police osiguranja namijenjene učenicima. Također, gostovale su predstavnice Obiteljskog centra Sandra Matošina Borbaš i S.O.S. Virovitica Desa Kolesarić, koje su ravnateljima srednjih škola podijelile upitnik o potrebama mladih u dobi od 15 do 30 godina, s posebnim naglaskom na područje mentalnog zdravlja.

Raspravljalo se i o zbrinjavanju broja zaposlenika u obrazovnim ustanovama, a koji su na Listi organizacijskog viška, te o mogućnostima raspoređivanja istih u skladu s potrebama pojedinih škola.

Poseban naglasak stavljen je i na sigurnosne mjere u školskim ustanovama te na važnost provedbe istih, kako bi učenici i zaposlenici imali sigurno okruženje na početku nove školske godine. (vpz.hr, Foto: A. Zeko)

Najnovije vijesti