Fotogalerija: Lovačka udruga Sokol Čađavica skuhala najbolji čobanac na 17. otvorenom prvenstvu Slatine koje je ove godine okupilo rekordan broj natjecatelja

U organizaciji Udruge HVIDR-a Slatina, te pod pokroviteljstvom Grada Slatine i Turističke zajednice grada Slatina i supokroviteljstvo Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, u Parku 136. slatinske brigade održano je 17. otvoreno prvenstvo Slatine u kuhanju čobanca. Nakon pozdravnih riječi predsjednika Udruge HVIDR-a Slatina Nenada Križića i slatinskog gradonačelnika Tome Tomića, prvenstvo je službeno otvorio virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

U organizaciji Udruge HVIDR-a Slatina, te pod pokroviteljstvom Grada Slatine i Turističke zajednice grada Slatina i supokroviteljstvo Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, u Parku 136. slatinske brigade održano je 17. otvoreno prvenstvo Slatine u kuhanju čobanca. Nakon pozdravnih riječi predsjednika Udruge HVIDR-a Slatina Nenada Križića i slatinskog gradonačelnika Tome Tomića, prvenstvo je službeno otvorio virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

Na prvenstvu se natjecalo 45 ekipa s područje cijele Virovitičko-podravske županije i šire. tako je Park 136. slatinske brigade odisao miomirisima ovog, za Slavoniju poznatog jela na žlicu. Tročlana prosudbena komisija u sastavu Robert Turkalj (predsjednik), Ilija Nikolić (član) i Dalibor Čolić (član) nije imala nimalo lak zadatak, jer su trebali kušati 45 uzoraka i donesti odluku o sedam najbolje skuhanih čobanaca.

Po odluci prosudbene komisije, najbolji čobanac skuhala je ekipa Lovačke udruge Sokol Čađavica, drugo je mjesto pripalo ekipi Caffe bara Jura, treći su bili članovi HSP-a Slatina, četvrta Lovačka udruga Zec Četekovac, peto mjesto pripalo je ekipi imena Pajde, šesto mjesto osvojili su članovi Udruge hrvatskih branitelja iz Zdenaca, a sedmo, i posljednje nagrađivano mjesto, pripalo je ekipi Caffe&vine bara Vertigo.
Nagrade su najboljim ekipama uručili – zamjenik župana Marijo Klement i slatinski gradonačelnik Tomo Tomić, dok je član Udruge HVIDR-a Slatina Ivan Butka uručio zahvalnice sponzorima natjecanja.

Osim natjecateljskog, čobanac su u tri velika kotla kuhali i djelatnici restorana Sequoia Slatina, koji je podijeljen građanstvu. Svojim dolaskom ovaj su događaj uveličali članovi Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije ”Glasnici istine”, koji su istrčali 10. memorijalni maraton ”Linijom obrane grada Slatine”. Također, u Parku 136. slatinske brigade Ogranak Matice hrvatske u Slatini i ove je godine obilježio Dan grada prigodnim programom, a za vrijeme trajanja natjecanja u kuhanju čobanca članovi Dijabetičke udruge Slatina mjerili su svim zainteresiranim krvni tlak i šećer u krvi. (www.icv.hr, Fotografije: Dragutin Fišli, Mihaela Feldi)

Više možete vidjeti OVDJE i OVDJE

Najnovije vijesti