U Domu za odrasle osobe u Borovi danas, potpisani su ugovori s izvođačem radova na energetskoj obnovi zgrade Doma za odrasle osobe u Borovi i stacionara. Vrijednost radova koje će izvoditi tvrtke Uzor Color i Viktim iz Virovitice iznose blizu 1.700.000 eura, a nakon radova, ušteda energije bit će od 60 do 70 posto.
U Domu za odrasle osobe u Borovi danas, potpisani su ugovori s izvođačem radova na energetskoj obnovi zgrade Doma za odrasle osobe u Borovi i stacionara. Vrijednost radova koje će izvoditi tvrtke Uzor Color i Viktim iz Virovitice iznose blizu 1.700.000 eura, a nakon radova, ušteda energije bit će od 60 do 70 posto.
Ugovore je s predstavnicima izvođača radova potpisala ravnateljica Doma za odrasle osobe u Borovi, Zlata Rončević, koja nije mogla prikriti zadovoljstvo ovim projektima koji će zasigurno doprinijeti kvaliteti života korisnika, ali i uvjetima rada djelatnika.
Projekt smo prijavili u suradnji s Razvojnom agencijom VIDRA kojoj se i ovim putem želim posebno zahvaliti jer bez njihove pomoći ovo ne bi bilo moguće i s kojom imamo dugogodišnju suradnju. Projekt se financira sredstvima EU fondova u sklopu Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, a u drugom dijelu prate nas naša ministarstva. Glavni cilj ovoga projekta je osigurati uvjete za smanjenje utroška energije za grijanje i primarne energije kroz građevinske mjere za poboljšanje toplinske zaštitne ovojnice zgrade, ugradnju nove stolarije, zatim elektrotehničke mjere, odnosno zamjenu unutarnje rasvjete, ugradnju sustava daljinskog očitanja potrošnje energenata i vode, te zaključno niz strojarskih radova kojima će se povećati udio obnovljive energije. Radovi na ovim projektima trebali bi završiti do 31. svibnja 2026. godine – rekla je tom prigodom ravnateljica Zlata Rončević.
Potpisivanju ugovora nazočila je i ravnateljica Razvojne agencije VIDRA Emina Kovač. (www.icv.hr, Fotografija: Bruno Sokele)

