S posljednjim danima veljače, bliži se kraj provedbe projekta „Poticanje razvoja gospodarskih aktivnosti kroz jačanje turističke ponude Centra za posjetitelje – Dvorca Janković u Suhopolju u svrhu plasmana i promocije lokalnog područja“ prema Programu podrške gospodarskoj revitalizaciji Slavonije, Baranje i Srijema kojim je provedena rekonstrukcija Dvorca Janković u Suhopolju.
S posljednjim danima veljače, bliži se kraj provedbe projekta „Poticanje razvoja gospodarskih aktivnosti kroz jačanje turističke ponude Centra za posjetitelje – Dvorca Janković u Suhopolju u svrhu plasmana i promocije lokalnog područja“ prema Programu podrške gospodarskoj revitalizaciji Slavonije, Baranje i Srijema kojim je provedena rekonstrukcija Dvorca Janković u Suhopolju.
Izvršenim radovima uređen je podrumski dio glavne zgrade Dvorca koji je postao multifunkcionalna dvorana i vinoteka. Istodobno u podrumskom dijelu istočnog krila uređena je recepcija wellnessa i multifunkcionalne dvorane te zajedničke sanitarije s pripadajućim sadržajima i bazenom. Istodobno će kod istočnog pročelja istočnog krila biti postavljeni platio s vanjskim ležaljkama.
Novi sadržaji će obogatiti ponudu Centra za posjetitelje – Dvorca Janković u Suhopolju te se ulaganjem doprinosi poticanju razvoja gospodarskih aktivnosti kroz povećanje atraktivnosti prostora Virovitičko-podravske županije kao i poboljšanje kvalitete života na području općine Suhopolje te sprječavanju daljnjeg iseljavanja stanovništva. Osim navedenog projektom se doprinosi i promociji lokalnog područja u svrhu jačanja turističke ponude.
Navedeno je ostvareno provedbom Ugovora o financiranju sklopljenog između Virovitičko-podravske županije i Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije. Ovaj projekt je proveden uz financijski doprinos Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije. (www.vpz.hr)












