Grad Virovitica nastavlja ozelenjavanjem grada i sadnjom novih stabala. Gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin ovih je dana potpisao Ugovor za o dodjeli bespovratnih sredstava za Pilot projekt razvoja zelene infrastrukture i/ili kružnog gospodarenja prostorom i zgradama užeg centra grada Virovitice. Projekt je odobren na Javnom pozivu Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, a prijavila ga je Razvojna agencija VTA.
Grad Virovitica nastavlja ozelenjavanjem grada i sadnjom novih stabala. Gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin ovih je dana potpisao Ugovor za o dodjeli bespovratnih sredstava za Pilot projekt razvoja zelene infrastrukture i/ili kružnog gospodarenja prostorom i zgradama užeg centra grada Virovitice. Projekt je odobren na Javnom pozivu Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, a prijavila ga je Razvojna agencija VTA.
- Naši građani mogu uskoro očekivati nove zelene površine, kao i uređenje užeg centra grada. U planu je sadnja preko 200 stabala, stotinjak grmova te dva zelena zida od sadnica živice – rekao je gradonačelnik Ivica Kirin.
Zona obuhvata uključuje:
- izgradnju parka uz Spojnu cestu – “Čarobna šuma”
- sadnju drvoreda u Ulici Ljudevita Gaja
- uređenje Trga dr. Franje Tuđmana
- uređenje parka oko sata na Trgu kralja Tomislava i spoja dvaju trgova
Provedbom ovog projekta naš grad će dobiti zeleniju javnu infrastrukture čime će se pozitivno utjecati na klimatske promjene te smanjenje toplinskih otoka i proizvodnju ugljičnog dioksida. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.061.715,60 €, dok je iznos sufinanciranja 1.003.010,20 eura. (virovitica.hr)







