Gradonačelnik Orahovice Saša Rister najavio inicijativu da se u sklopu ovogodišnjeg Orahovačkog proljeća održi – Dan hrvatskih blizanaca

U terminu održavanja najveće gradske manifestacije “Orahovačkog proljeća”, Grad Orahovica organizirat će i jedan poseban sadržaj i to na nacionalnoj razini. Naime, gradonačelnik Saša Rister najavio je organizaciju Dana hrvatskih blizanaca.

U terminu održavanja najveće gradske manifestacije “Orahovačkog proljeća”, Grad Orahovica organizirat će i jedan poseban sadržaj i to na nacionalnoj razini. Naime, gradonačelnik Saša Rister najavio je organizaciju Dana hrvatskih blizanaca.

  • S obzirom na to da je Orahovica “grad blizanaca”, a svjedoci smo kako su lani rođena dva para novih, te Orahovica broji blizu 200 parova, odnosno svaki 29. stanovnik našeg grada, prema statistici, je blizanac, odlučili smo se organizirati ovakav dan. Ideja je potekla od Stanka Jovića, čovjeka čije su dvije mlađe sestre blizanke, a ima i unuke blizanke i koji je 2007. po prvi puta i okupio gotovo sve orahovače blizance i pokrenuo priču u Orahovici kao gradu blizanaca. Ako nam dozvole epidemiološke prilike i mjere, ovo će biti poseban dan, najvjerojatnije u sklopu “Orahovačkog proljeća”, gdje ćemo pokušati okupiti blizance iz cijele Hrvatske i uz zabavne sadržaja dan posvetiti njima – rekao je Rister. (www.icv.hr, vg, Fotografija: Vladimir Grgurić)

Najnovije vijesti