Malo je reći da je on „čovjek od čelika“, ali „kad je“. Zdeno Nađ, iz malenog mjestašca, Donja Pištana kod Orahovice, gotovo na granici Virovitičko-podravske i Osječko-baranjske županije, ležećim je biciklom, došao do cilja – New Yorka. Još je Hrvatska igrala na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, tog 19. lipnja, a Zdenko Nađ je krenuo u avanturu života. Biciklom (ili triciklom) od jedne do druge obale SAD-a, od San Francisca do New Yorka. Samo 5.500 kilometara. U jednom komadu. Gotovo tri mjeseca kasnije, sa suzom, uskliknuo je Zdenko „Nazdravite, za život, za snove“, kada je biciklom stigao od San Franciska do New Yorka.
Malo je reći da je on „čovjek od čelika“, ali „kad je“. Zdeno Nađ, iz malenog mjestašca, Donja Pištana kod Orahovice, gotovo na granici Virovitičko-podravske i Osječko-baranjske županije, ležećim je biciklom, došao do cilja – New Yorka. Još je Hrvatska igrala na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, tog 19. lipnja, a Zdenko Nađ je krenuo u avanturu života. Biciklom (ili triciklom) od jedne do druge obale SAD-a, od San Francisca do New Yorka. Samo 5.500 kilometara. U jednom komadu. Gotovo tri mjeseca kasnije, sa suzom, uskliknuo je Zdenko „Nazdravite, za život, za snove“, kada je biciklom stigao od San Franciska do New Yorka.
A na svom FB profilu sročio je sljedeće:
„Cilj je oduvijek bio samo duboko u nama, a upravo putovanjima poput ovih pokušavam nekako doći do njega. Isto je bilo i s Amsterdamom prošle godine. Poželiš da te na cilju dočeka nekakva kutija i u njoj popis rješenja svakog tvog problema. Kutiju nisam našao. Ali sam našao predivno iskustvo, trenutke istinske radosti i slatku strast slobode koje sam cesta i put u nepoznato mogu dati. Pokušavajući napojiti svoju znatiželjnu dušu, osjećam da sam putujući pio s dubokog izvora života. I tako učio kako postati i biti bolji čovjek. Hvala vam što pratite, moram vam priznati jedno, umoran sam.“ (www.vpz.hr, Fotografije: Facebook Ja sam Zdenko)

