Obilježena 21. obljetnica oslobođenja grada Jajca gdje su najveći doprinos dali pripadnici virovitičke 81. gardijske bojne

Izaslanstva Grada Virovitice na čelu sa zamjenicom gradonačelnika Željkom Grahovac

Izaslanstva Grada Virovitice na čelu sa zamjenicom gradonačelnika Željkom Grahovac, kao i izaslanstvo virovitičkih udruga proisteklih iz Domovinskog rata, položili su vijence i zapalili svijeće kod Spomen obilježja poginulim Virovitičanima na Plivskom jezeru, nakon čega su odali počast na Spomen obilježju u Jajcu. Na taj način je obilježena je 21. obljetnica oslobođenja općine i grada Jajca.

Hrvatske vojne snage oslobodile su hrvatski kraljevski grad Jajce u vojno-redarstvenoj operaciji Maestral, 13. rujna 1995. godine. U vojnoj operaciji „Maestral“ u kojoj je oslobođen ovaj kraljevski grad najveći doprinos dali su upravo pripadnici 81. gardijske bojne, no tom prilikom poginuli su: satnik Ivica Sreš, te časnički namjesnici Siniša Amidžić, Ivica Grizelj, Tomislav Horvat, Silvio Hranilović, Zlatko Ivković, Željko Tišljarec i Stevo Rajnović. Poginulim hrabrim vitezovima, pripadnicima 81. gardijske bojne spomenik su 1998. podigle udruge roditelja i udovica poginulih branitelja i od tada ga članovi udruge redovito posjećuju i održavaju uspomene na njih. (www.virovitica.hr)

Najnovije vijesti