Hrvatska je po prvi put zemlja domaćin međunarodnom kampu mladih koji nosi naziv „Atlantis“
Hrvatska je po prvi put zemlja domaćin međunarodnom kampu mladih koji nosi naziv „Atlantis“. Kamp se održava u edukacijskom centru u Orahovici na Merkuru. Mladi iz više od 20 zemalja u sklopu istog, imaju priliku upoznati i povijesne i kulturne ljepote Hrvatske poput Kopačkog rita, Baranje i povijesnog dijela Osijeka i naravno Orahovice te Virovitičko-podravske županije. U radu kampa sudjeluju predstavnici više od 20 zemalja poput Turske, Grčke, Francuske, Španjolske, Libanona, Palestine, Izraela i Cipra.
Više od 80 sudionika „Atlantisa“ u Hrvatskoj će boraviti do 28. srpnja. Tema ovogodišnjeg „Atlantisa“ je „Vrijeme je za promjenu – djelovanje mladih u odgovoru na krizne situacije i izgradnja kulture mira“. Sudionici će tako u sklopu brojnih radionica i predavanja koja će održati domaći i inozemni stručnjaci, raspravljati o načinima nošenja s kriznim situacijama. Glavni naglasak bit će na izbjegličkoj i migrantskoj krizi s kojom su se suočile brojne zemlje, ali svaka s drugačijim iskustvima.
Međunarodni kamp mladih „Atlantis“ organizira Hrvatski Crveni križ i u njegovu radu, uz inozemne goste, sudjeluje i više od 30 mladih iz Hrvatske. Cilj kampa je okupiti i spojiti mlade ljude iz cijeloga svijeta koji promišljaju o izazovima suvremenog doba te koji su spremni ponuditi svoje znanje, ideje i kreativnost za izgradnju boljeg i tolerantnijeg društva. Otvorenju kampa nazočili obnašateljica dužnosti župana Virovitičko-podravske županije Sanja Bošnjak i gradonačelnik grada Orahovice Josip Nemec. (www.vpz.hr, vg, Fotografije: Tomislav Pančić)

















