FOTO: Dani pjesme, kruha i vina: Još malo Vidova 2015. u slikama

Pregršt zanimljivih kulturnih, sportskih i ostalih događaja bilo je u programu za ovogodišnje Dane pjesme, kruha i vina – Vidovo 2015. – Dane Općine Pitomača, njih oko pedesetak.

Pregršt zanimljivih kulturnih, sportskih i ostalih događaja bilo je u programu za ovogodišnje Dane pjesme, kruha i vina – Vidovo 2015. – Dane Općine Pitomača, njih oko pedesetak.

Čuvarice kulturne baštine iz Kladara održale su Otvorena vrta etno zbirke i pokazale neke od starih običaja, na Šodrani je održan Kup općine Pitomača u ribolovu udicom na plovak, u Sedlarici su održane izviđačke igre “Igrajmo se zdravo”, izložba starih fotografija je bila u Kladarama kao i radionica za djecu, pitomački sportaši su na Trgu kralja Tomislava prezentirali sportove, održan je program za djecu i mlade na bini na Trgu kralja Tomislava, otvorena je izložba fotografija “Pitomača očima fotografa”, NK Croatia iz Grabrovnice je osvojila županijski Kup pobijedivši Suhopolje, svete mise za Antunovo su održane u Križnici i u Otrovancu, na Gredi je održan Memorijalni malonogometni turnir “Franjo Ivanic – Zeko”, na bini na Trgu kralja Tomislava održana je smotra izvornog folklora “Drava Etno”, na izletištu na Dravi održan je Memorijalni odbojkaški turnir na pijesku “Lozićev put” kao i natjecanje u bacanju kamena s ramena, a za samo Vidovo tradiocionalno je Pitomačane u jutarnjim satima probudila budnica Limene glazbe.

Uostalom, pogledajte i sami neke od ovih događaja koje Vam donosimo u objedinjenoj fotogaleriji. Oko 1000 fotografija za Dane općina Pitomača, koje možete gledati na stranicama jedne od najažurnijih općinskih stranica u VPŽ, pitomaca.hr, slikali su Foto Begović i Božidar Kovač. (www.pitomaca.hr)

[g-gallery gid=”88941″]

Najnovije vijesti