U četvrtak, 28. svibnja, u prostorijama Centra nevladinih organizacija Društvo “Naša djeca” Slatina pokrenulo je novu aktivnost u gradu, Dječji kutak “Veseli sat”.
U četvrtak, 28. svibnja, u prostorijama Centra nevladinih organizacija Društvo “Naša djeca” Slatina pokrenulo je novu aktivnost u gradu, Dječji kutak “Veseli sat”. Pozdravljajući djecu i roditelje koji su došli na otvorenje, predsjednica društva Snježana Pačarić podsjetila je da Dječji kutak u Novom Senkovcu radi od studenoga, da se redovito sastaju jednom tjedno i da se organiziraju različite igre, kreativne radionice, izložbe i slično.
Ona je izrazila uvjerenje da će se takve aktivnosti održavati i u Slatini četvrtkom od 18 do 19 sati, kada će s djecom raditi volonteri društva. Dopredsjednica Društva Naša djeca Slatina i zamjenica virovitičko-podravskog župana, Sanja Bošnjak, izrazila je zadovoljstvo što je i Slatina dobila kutak gdje majke mogu ostaviti djecu na čuvanju da bi obavile nekakav važan posao ili se malo odmorile.
Dječji kutak “Veseli sat” naziv je igraonice i niza kreativnih radionica za djecu u dobi od jedne do sedam godina starosti. Cilj djelovanja Kutka je oslobađanje kreativnosti uz zabavu te edukaciju kroz igru i druženje. Svaka kreativna aktivnost stimulativno djeluje na djecu te ih nadahnjuje i razvija svijest o njihovoj originalnosti i inovativnosti. Osim toga, djeca se u Kutku igraju različitih dječjih igara, uče dječje brojanke i pjesmice te se zabavljaju kroz ples i pjesmu. (www.radioslatina.hr)
[g-gallery gid=”86389″]

