Oslikavanje velikog uskrsnog jajeta u centru Pitomače, preko puta crkve Sv. Vida, je pri samom kraju. Veliko uskrsno jaje, za čiju ideju je zaslužna Općina Pitomača, bit će postavljeno u centru Pitomače po drugi puta.
Oslikavanje velikog uskrsnog jajeta u centru Pitomače, preko puta crkve Sv. Vida, je pri samom kraju.
Veliko uskrsno jaje, za čiju ideju je zaslužna Općina Pitomača, bit će postavljeno u centru Pitomače po drugi puta. Kao i za prošle uskršnje blagdane, jaje oslikavaju umjetnici iz Likovne udruge „Duga“ iz Pitomače. Ovogodišnji motivi su znamenitosti Općine Pitomača, a velika je razlika i u vizualnom identitetu. Dok je prošle godine prevladavala crvena boja, ove godine je glavna boja na pitomačkom uskršnjem jajetu plava.
Uskrsno jaje visoko je 3,30 metra i obujma 8,40 metara, bit će postavljeno tijekom i nakon uskršnjih blagdana, a iako vrijeme umjetnicima iz Duge nije bilo blagonaklono, finalna slika će ipak biti završena prije blagdana. (www.pitomaca.hr)
[g-gallery gid=”81919″ random=”0″ watermark=”0″]

