U povodu blagdana višestoljetnog virovitičkog nebeskog zaštitnika – Svetog Roka, u istoimenoj župnoj crkvi održano je U povodu blagdana višestoljetnog virovitičkog nebeskog zaštitnika – Svetog Roka, u istoimenoj župnoj crkvi održano je svečano misno slavlje koje je u zajedništvu s brojnim svećenicima virovitičkog dekanta i franjevcima virovitičkog samostana i župe predvodio požeški biskup mons. dr. Antun Škvorčević. Euharistijskom slavlju nazočili su gradski i županijski čelnici, visoki državni dužnosnici, gosti, uzvanici iz prijateljskih gradova iz Hrvatske, Mađarske, Njemačke i Češke, kao i brojni vjernici, među kojima i pedesetak hodačasnika iz mađarskog mjesta Martinaca. Nadahnutu je propovijedao požeški biskup Antun Škvorčević. Nakon misnog slavlja središnjim gradskim ulicama i trgovima prošla je i svečana procesija. (www.icv.hr)

