Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

Župani Virovitičko-podravske županije u razdoblju od 1993. do 2016. godine

 

mikolcic11

STJEPAN MIKOLČIĆ (HDZ), rođen  je 26.3.1959. u Turanovcu kraj Virovitice. U Virovitici završava gimnaziju, potom Poljoprivredni fakultet Sveučilišta u Zagrebu te stječe zvanje dipl.

inženjera poljoprivrede.

Dragovoljac je  i  sudionik  Domovinskog rata. Obnašao je niz odgovornih dužnosti u državnim tijelima Republike Hrvatske kao i dužnost saborskog zastupnika iz reda Hrvatske demokratske zajednice.

Za prvog župana Virovitičko-podravske županije izabran je 13. travnja 1994. na kojoj dužnosti ostaje do 17. svibnja 1997.

 

decak11

ĐURO DEČAK (HDZ), rođen 18. siječnja 1952.godine u Detkovcu kod Virovitice.

U kolovozu 1989. godine  jedan  je od osnivača Hrvatske demokratske zajednice za bivšu općinu Virovitica. Kontraobavještajna služba bivše JNA (KOS) uhitila ga je zajedno s još dvojicom Virovitičana 24. siječnja 1991. zbog  „krijumčarenja oružja“ te „pokušaja organiziranja oružane pobune protiv SFRJ“ te je četiri mjeseca uhićen u zagrebačkom vojnom zatvoru u Gajevoj ulici. Osuđen je na tri godine, ali je odmah i pušten 22. svibnja 1991. Bio je zapovjednik pakračkog sektora te 127. virovitičke brigade, načelnik pješatva Hrvatske vojske, a 1992. načelnik II. Zbornog područja Đakovo.

17. svibnja 1997. izabran je za župana na kojoj dužnosti ostaje do 21. veljače 2000. godine kada preuzima dužnost saborskog zastupnika.

 

Horvat11

IVAN HORVAT (HDZ), rođen 30. srpnja 1959. u Virovitici gdje završava osnovnu i srednju školu (gimnaziju)  a potom Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu  gdje stječe  zvanje dipl. pravnika.

Po završetku studija zapošljava se u  općinskim organima uprave bivše općine Virovitica,a osnivanjem županija 1993.godine  obnaša dužnost pročelnika Ureda župana te tajnika Županijske skupštine koju dužnost obnaša i sada.

Na dužnosti župana je od 22. veljače 2000.  do isteka mandata II. saziva Županijske skupštine 25. lipnja 2001. godine. Po završetku mandata župana preuzima funkciju tajnika Županijske skupštine na kojoj se dužnosti nalazi i danas.

 

begovic21

IVAN BEGOVIĆ (HSS), rođen 26. veljače 1953. u Pitomači. Po zanimanju je inženjer poljoprivrede stočarskog smjera sa bogatim radnim iskustvom u struci na poslovima rukovoditelja proizvodnje.

Kroz svoj radni i životni vijek bavio se raznim društvenim djelatnostima, naročito sportskim aktivnostima u nogometu, kuglanju, a kasnije u sudačkim aktivnostima u nogometu.
Demokratizacijom Hrvatske aktivno sam se uključio u stranački politički život preko Hrvatske seljačke stranke.

25. lipnja 2001. kao  kandidat HSS-a i u koaliciji sa SDP, HNS i HSLS  izabran je za župana Virovitičko-podravske županije na kojoj dužnosti ostaje sve do isteka mandata 29. lipnja 2005. godine.

 

simic

ZVONIMIR ŠIMIĆ (HSP), rođen je 16.ožujka 1957. u  Sarajevu. Osnovnu i srednju školu završio u Virovitici i Zagrebu. Dragovoljac je Domovinskog rata. Od 1991. godine član HSP-a – predsjednik podružnice u Virovitici  jedan mandat, a tri mandata kao županijski predsjednik.  Tri puta biran u Gradsko vijeće Grada Virovitice, obnašao dužnost zamjenika gradonačelnika 2003. do 2005. Dva puta biran u Županijsku skupštinu Virovitičko podravske županije.

Župan Virovitičko-podravske županije bio je od 29. lipnja 2005. do 12. siječnja 2007. godine.

 

feketic1

STJEPAN FEKETIĆ (HDZ), rođen  je 1. studenog 1947.g.  Svoj radni vijek proveo je obnašajući odgovorne  poslove kao doktor medicine – specijalist u Općoj bolnici Virovitica.

Vijećnik je Županijske skupštine IV. saziva  u kojoj je obavljao i dužnost predsjednika.

Za župana Virovitičko-podravske županije izabran 12. siječnja 2007. na kojoj se dužnosti nalazi do 19. ožujka 2008. godine.

 

Tomislav Tolušić

TOMISLAV TOLUŠIĆ (HDZ), rođen je 12. veljače 1979. godine u Virovitici, a odrastao  i školovao se u Slatini i Virovitici, gdje je 1997. godine završio gimnaziju. 2003. godine diplomirao je na Pravnom fakultetu u Zagrebu, a 2006. godine završava Akademiju za politički razvoj Vijeća Europe.

U županiju dolazi kao vježbenik u Uredu državne uprave u lipnju 2003. godine. Od listopada 2004. do ožujka 2008. godine radio je kao stručni suradnik za imovinsko-pravne odnose u Gradu Virovitici.

Župan Virovitičko-podravske županije postaje  19. ožujka 2008. godine, a na isto je mjesto izabran i 2009. godine na lokalnim izborima, na kojima su župani prvi put birani neposredno. Drugi je mandat na čelu županije osvojio 2013. godine.

Dvije je godine, od 2013. do 2015. bio predsjednik Hrvatske zajednice županija.

Župan Virovitičko-podravske županije bio je od 19. ožujka 2008. do 22. siječnja 2016.

 

svi-zupani

Na svečanoj sjednici povodom Dana Virovitičko-podravske županije 3. rujna 2013. po prvi puta su se okupili svi dosadašnji župani (na slici s predsjednicom Skupštine Anom-Marijom Petin).

Share Button
Skip to content