Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

17. siječnja 2021.

Od početka epidemije korona virusa, na našem području zabilježeno je ukupno 3.292 pozitivna slučaja, po učestalosti na 100.000 stanovnika, najviše ih je bilo u Voćinu, a po broju zaraženih vodeća je Virovitica

Na dan 17. siječnja, prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Sveti Rok Virovitičko-podravske županije, bilježimo ukupno 116 aktivnih slučajeva korona virusa. Zanimljivo, čak pet općina (Čađavica, Gradina, Crnac, Čačinci i Zdenci), 17. siječnja nemaju zabilježen niti jedan slučaj zaraze virusom SARS-CoV-2. Po učestalosti na 100.000 stanovnika, usprkos samo četiri zaražene osobe, na vrhu je Mikleuš, pa Sopje... Gledajući pak broj aktivnih slučajeva, Virovitica s 48 je trenutno vodeća. Slijedi je Slatina s 23, pa Špišić Bukovica koja broji 10...

Od početka epidemije korona virusa zabilježeno je ukupno 3.292 pozitivna slučaja. U ovu brojku uračunati su rezultati PCR testova, ali i „brzih“ antigenskih testova, koji se inače „ne prikazuju“ u redovitoj dnevnoj statistici, ali i svi oni koji su s područja naše županije testirani i bili pozitivni u nekoj drugoj županiji. Radi se o zbroju podataka Zavoda za javno zdravstvo Sveti Rok VPŽ kao i obiteljskih liječnika s područja naše županije... Od 29. ožujka i prvog zaraženog na području naše županije, Voćin je, gledajući učestalost na 100.000 stanovnika, imao najveći broj zaraženih (138), nakon njega slijedi Mikleuš (83), pa Virovitica, koja je od početka epidemije imala najveći broj pozitivnih slučajeva – 1.149. Do nje je Slatina sa 664, te Pitomača sa 317... Gledajući posljednje podatke, vidljivo je kako se epidemija, uslijed trenutnih epidemioloških mjera, ali i cijepljenja protiv korona virusa - smiruje. Bez obzira na to, epidemiolozi upozoravaju kako se i nadalje treba ponašati odgovorno poštujući epidemiološke mjere. (www.vpz.hr, Fotografija/Ilustracija: Kristijan Toplak)

Skip to content